WhatsApp
Telefon
 • Merkez: Tığcılar Mah. Kavaklar Cad. No:6 Erman İş hanı Adapazarı / Sakarya
Sakarya İnsan Kaynakları

Sakarya İnsan Kaynakları

Sakarya İnsan Kaynakları

Sakarya İnsan Kaynakları firması olarak şirketiniz için doğru personeli bulmanıza ve şirket içi gelir gider dengesini korumanıza yardım ederiz. İnsan kaynakları konusunda doğru analiz yeteneğine sahip, iş takibi konusunda titiz personellerimiz ile size hizmet veririz. Böylece insan kaynakları için şirket bünyesinde bir departman açmanıza gerek kalmaz. Şirket masraflarını minimumda tutarak profesyonel İK hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca yeni bir personel alımı yapmanız gerektiğinde dış kaynak İK hizmeti almanız size zaman kazandırır. Çünkü İK departmanı, uygun olabileceğini düşündüğü personel adaylarının özgeçmişlerini bir havuzda saklayacaktır. İhtiyaç duyduğunuz anda o özgeçmişleri yeniden değerlendirerek yeni görüşmeler yapar. Böylece size en uygun adayı belirler.  

Sakarya İnsan Kaynakları Yönetimi Ne İş Yapar?

İnsan kaynakları yönetimi:

 • Personelin özlük haklarının oluşturulması ve takip edilmesi
 • İşe alma ve işten çıkarma bildirimlerinin SGK’ye yapılması
 • Maaşların hesaplanması, bordroların hazırlanması
 • Kıdem ve ihbar tazminatlarının doğru şekilde hesaplanarak hak edenlere verilmesinin sağlanması
 • İşe alım için gerekli personel alım ilanlarının hazırlanması ve düzenlenmesi
 • Hem SGK hem İşkur bildirimlerinin oluşturulması
 • Mülakat sırasında şirket hakkında doğru bilgi aktarılması ve adayın doğru değerlendirilerek işe alınıp alınmayacağına karar verilmesi Sakarya personel departmanı tarafından yapılması gerekenler arasında yer alır.

Sakarya insan kaynakları hizmetleri için profesyonel destek alarak doğru çalışma arkadaşlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca aldığınız hizmetle takibi zorunlu olan personel hakları konusunda kafanız rahat olur. Ekstra bir çaba sarf etmeden İK departmanının bütün işlerinin düzenle takip ettiğini görebilirsiniz.

Out Source İnsan Kaynakları Hizmetinin Faydaları

Sakarya insan kaynakları firmaları arasından Enmis İnsan Kaynakları’nı tercih ederek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Şirketiniz bünyesindeki iş yükünü azaltarak işlerinize daha fazla konsantre olabilirsiniz. Sakarya personel temini ve personel hakları ile ilgili gerekli bütün işlemleri bir uzman takip ettiğinde hata oranı düşer. Böylece şirketinizdeki her çalışan hakkını almaktan mutlu olurken siz de bütün işlerinizi yasal olarak yapmış olursunuz.

Neticede herhangi bir hakkı ihlal etmekten dolayı ceza ödemezsiniz. Unutmamalısınız ki mutlu çalışanlara sahip şirketlerin başarısı çok daha yüksektir. Siz de mutlu çalışanlara sahip olmak, doğru kişilerle çalışmak, personel haklarını düzgün şekilde ödemek için bizimle çalışabilirsiniz.  Sakarya İnsan kaynakları departmanı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz şimdi bizi arayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Hastane Temizliği Nasıl Yapılır?

Hastane Temizliği Nasıl Yapılır?

Söz konusu hastane olduğunda temizlenecek odaya ve yüzeye göre yapılacak işlem ve kullanılacak malzemeler değişir. Hasta odası temizlik talimatı, temizlik sırasında yapılacak işlemde firmalara yol göstericidir. Temizlik elemanları hasta odası temizliğinde hem temizleyici maddeler hem de dezenfektan kullanılmalıdır.

Hastane temizliğinde kova ve bez renkleri de talimat içinde yer alır. Buna göre hastane temizliği için kullanılması gereken bezlerin renkleri:

 • Tuvaletler ve lavabo alanları için kırmızı
 • Bütün kuru alanlar için mavi
 • Tuvaletler hariç bütün ıslak alanlar sarı olmak üzere belirtilmiştir.

Aynı talimatta kova renkleri ise temiz su için mavi, kirli su için ise kırmızı olmak üzere belirtilmiştir.

Temizlik yapılırken soyunma odaları, hasta odaları, doktor ve hemşire odaları, ameliyathaneler, muayene odaları gibi her alan için farklı bir uygulama talimatı vardır. Bu talimata uygun olarak temelde her alanın derinlemesine temizliğini ve en sonunda da dezenfeksiyonunu yaparız.

İnşaat Sonrası Temizlik İçin Gerekli Malzemeler Nedir?

Yeni bitmiş inşaat sonrasında harçlar, boya kalıntıları ve içeride çok miktarda toz olur. Bütün bu kalıntılardan ve pislikten kurtulmak için ise inşaat sonrası temizlik deterjanı ve bazı özel malzemelere ihtiyaç vardır.

Özel kimyasallar kullanarak bütün bu inatçı lekelerden kolayca kurtulmanıza yardım ederiz. Ancak bunu yaparken insan ve canlı sağlığına zarar vermeyen kimyasalları tercih ederiz. Temizlediğimiz iç mekân eşya yerleştirmeye uygun hale gelir. Malzemelerimiz arasında temizlik bezi, buharlı temizleme makinesi, elektrik süpürgesi, cilalama makinesi ve deterjanlar yer alır.

Taşınma işleminiz öncesinde bizden randevu alarak hizmet almak istediğiniz günü belirtmeniz yeterlidir. O gün sabah erkenden temizliği yapılacak adrese gelerek temizliğinizi yaparız.  

Bordrolama Hizmeti Nedir Nereden Alınır?

Bordro hazırlama hizmetini yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bir şirketin mali verilerinin tutulduğu göstergenin hazırlanması amacıyla alabilirsiniz. Bordro hazırlarken şirketin bütün mali kayıtları, geliri ve gideri kayıtlara işlenir. Bu hizmeti iki ayrı şekilde alabilirsiniz.

Bunlardan bir tanesi şirketinizin bünyesinde bulunan muhasebe departmanı yoluyladır. Bunun dışında ise bordro hizmeti veren firmalar aracılığıyla bordro hizmeti almayı tercih edebilirsiniz. Alacağınız dış destek ile şirket içinde ekstra maliyetten kurtulabilirsiniz.

Çünkü şirket bünyesinde görevlendireceğiniz bir bordrolama elemanı, size yemek, yol, maaş, sigorta ve gerekirse fazla mesai gibi masraflara yol açar. Ancak dışarıdan alacağınız hizmette sadece ücret karşılığı hizmet alırsınız.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizliği yaparken yukarıda da bahsettiğimiz gibi binanın büyüklüğüne göre bazen bir bazen birden fazla kişi camları siler. Cam silme aparatı her firma için farklı olabilir. Ancak Enmis Temizlik olarak güvenilir yöntemlerden biri olan asansörlü cam silme işlemini tercih ederiz.

Dış cephe cam temizliği aparatı ile yağmur, kar ve havadan gelen toz, çamur kalıntılarının silinmesini sağlarız. Pratik cam silme aparatları sayesinde dış cephe temizliği konusunda size hızlı bir hizmet veririz. Çalışan personelimizin can güvenliği kapsamında kaliteli bir hizmet sunarız.

Dış cephe temizliği yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü camlarınız ve dış cephenin kirli olması, çalıştığınız ortamı dışarıdan bakanlar için pis ve antipatik gösterecektir. Oysaki temiz ortamlarda çalışanlarınızın verimliliğinin daha yüksek olduğunu görebilirsiniz.

Dış Cephe Temizliği Neden Önemlidir?

Bina dış cephe temizliği, dışarıdan görüntünün iyi olmasından öte sağlık açısından da önemlidir. Eğer düzenli olarak dış cephe cam temizliği hizmeti almazsanız zamanla dış cepheye yapışan pisliklerin bina içine geldiğini görebilirsiniz.

Camlardaki pislikler, dışarıyı görmenize engel olacak bir boyuta ulaşabilir. Kirli camlar, dışarıdaki kirli havayı ofis ortamına taşıyarak temiz hava almanıza engel olur. Bu durum da çalışan memnuniyetinizi azaltarak şirket performansınızın düşmesine yol açar. 

Pratik bir temizlik, temiz dış cephe ve düzgün görünümlü bir plaza için siz de dış cephe temizliği yaptırabilirsiniz. Dış cephe cam temizliği hizmetlerimiz için bizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz. 

Endüstriyel Temizlik Ürünleri Nedir?

Temizlik hizmetleri birçok farklı daha ayrılır. Bunlardan biri de endüstriyel temizlik firmaları aracılığıyla verilen temizlik hizmetidir. Fabrikanıza ya da imalathanenize temizlik yaptıracağınızda bir profesyonel temizlik firması ile anlaşmalısınız. Çünkü gerek kullandığınız ekipmanın temizliği, gerek zemin ve duvar temizliği gibi kapsamlı bir iç mekan temizliğine ihtiyacınız olacaktır.

Kimyasal üretim yapılan bu alanlarda temizlik ekibimiz, endüstriyel temizlik malzemeleri kullanarak alanın iyice dezenfekte olmasını sağlarlar. Böylece üretim kaliteniz kaldığı yerden devam eder. Çünkü makinelerde ve iç mekanda biriken kimyasallar, atıklar, bir süre sonra çalışma ortamının boğucu bir ortama dönmesine yol açar.

Makinede biriken üretim malzemeleri ise zamanla bozularak üretilen malzemelerin de kalitesini bozar. İşte bütün bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için profesyonel temizlik hizmeti almayı ihmal etmemelisiniz.

Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Özellikle işlerinizin aksamasını istemiyorsanız tatil günlerinde ya da öğle arasında çalışılan alanların temizlenmesini isteyebilirsiniz. Böylece masa ve sandalyelerin temizliği personel öğle tatilindeyken tamamlanır. Siz de personelinizle birlikte işinize kaldığınız yerden devam edersiniz.

Ofis temizliği püf noktaları arasında son derece önemli olan bir başka faktör de şudur: İş yerindeki her zemin ve yüzey yeterince iyi şekilde temizlenmeli ve silinmelidir. Temizlik deterjanı masa, dolap ve silinen her yüzeye olması gerektiği kadar temas etmelidir. Uzman ekibimiz doğru miktarda deterjan kullanımına dikkat ederek ofisteki her yüzeyi düzgün şekilde temizlemeye dikkat eder.